החברה הכלכלית באר שבע - פארק הייטק
דף הבית >> פארק הייטק

פארק הייטק

נחנך הבניין הראשון של פארק הייטק
פארק הייטק המשותף לעיריית באר שבע ואוניברסיטת בן גוריון נחנך במעמד ראש הממשלה מר בנימין נתניהו. בניין משרדים ראשון בגודל של 20 אלף מ"ר. פארק ההייטק המשותף לחברת גב-ים נגב, עיריית באר-שבע ואוניברסיטת בן-גוריון, משתרע על פני כ- 350  דונם, ומשלב בתוכו לצד חברות הייטק בינלאומיות וחברות ישראליות, גם את יחידות התקשוב של צה"ל. מהלך זה הופך למעשה את פארק ההייטק של באר שבע לאחד המרכזיים שיהיו בארץ בשנים הבאות.
החברה הכלכלית ביצעה בפארק את עבודות הפיתוח והתשתיות הנאמדות בכ-16 מיליון ש"ח. בחודש מרץ 2012, הונחה אבן הפינה להקמת הקמפוס הצבאי בפארק הייטק בבאר שבע שיהווה עוגן חשוב ממנו. כאמור העבודות בפארק כבר החלו והבניין הראשון, בגודל 20 אלף מ"ר נמצא בהליכי בניה מתקדמים. בעם השלמת הבניין יעברו אליו חברות הייטק בהם "EMC", "דוייטשה טלקום" ועוד. בנוסף פועלת העירייה בשיתוף גב-ים והאוניברסיטה לגיוס חברות מובילות בארץ ובחו"ל לפתיחת מרכזי פיתוח בפארק. שר הביטחון, אהוד ברק אמר בנאומו בטקס: "עלותו של הפרויקט מוערך בכ-7 מיליארד ₪, כחלק ממעבר צה"ל דרומה. העתקת היחידות לבאר-שבע זו הבעת אמון בעיר ובאזור שהוא העתיד של מדינת ישראל."
לצפיה בשידור של ערוץ 2 מהטקס: לחצו כאן
 
עבודות בביצוע כיום של החברה הכלכלית להמשך פיתוח הפארק :
פיתוח תשתיות בפארק ההיטק של באר שבע. העבודה כוללת הכנת תשתיות והתחברות לתשתיות קיימות, בניית תעלות ניקוז, ביצוע כבישים, מדרכות, אלמנט מים, ריצוף דק (עץ), ספסלים, אשפתונים ועבודות גינון.
 
ראש הממשלה בחנוכת הבניין הראשון של פארק הייטק
חנוכת משרדי  EMC