החברה הכלכלית באר שבע - נחנך הסקייטפארק
דף הבית >> נחנך הסקייטפארק

נחנך הסקייט פארק בבאר שבע

נחנך מתחם הסקייט-פארק מקצועי הכולל מעל 2,500 מ"ר של משטחי בטון המתחברים בשבילי בטון לרחובות הגובלים דוד טוביה ואילן רמון, אמבטיות גלישה ומתחם 'סטריט'. עלות הפרויקט נאמדת ב-7.5 מיליון ₪ והוא מבוצע באמצעות החברה הכלכלית לפיתוח באר שבע עבור העיריה. המתחם הוא מהגדולים והאיכותיים בישראל שיהווה אטרקציית משיכה ספורטיבית לעיר.

המתחם בנוי מקרום בטון מזוין מרחבי בעובי כ-20 ס"מ אשר עיקרו מבוצע בהתזה – ומחלק לרמה המתאימה לגלישה מקצועית. מתחם הסקייט-פארק מיועד לסקייטרים ורוכבי רולר-בליידס, ספורט אקסטרים עם הכי הרבה משתמשים [בארה"ב], אף שאינו ספורט פורמאלי/אולימפי; ספורט זה סוחף אחריו גם אלפי גולשים בארץ בכל הגילאים, מגיל 6 ועד 40 ויותר – רבים מהם מהעיר באר שבע.
הפרויקט מלווה בצוות מקצועי  בהקמת מתחמים מסוג זה  הכולל סקייטרים מקצועיים ברמה הבינלאומית וכן חברה אמריקאית המתמחה בתחום אשר מרבית עובדיה הינם סקייטרים מקצועיים. המתחם כולל גם מערכת תאורה היקפית, מתקני כריזה והכנה לאירועים, מערכת גידור היקפי בטיחותית וכניסה ויציאה מבוקרות דרך מתקני קרוסלה והוא מתאים לפעילות יום-יומית כמו גם לאירועים בינלאומיים בתחום.

מתקן הסקייט-פארק בבאר-שבע משולב במתחם ספורט עירוני בשטח כ-30 דונם הכולל כבר מגרשי קט-רגל עם חדרי הלבשה, שירותים וקיוסק המיועדים גם לבאי הסקייט-פארק, ומתוכננים בו מגרשי כדורעף חופים וכדורגל חופים, משטחים למתקני כושר, מסלולי אופניים ושטחים מפותחים לציבור הרחב ולתושבי באר שבע.
ראש העיר, רוביק דנילוביץ' שיזם את הפרויקט עבור בני הנוער אומר: "התחייבנו בפני בני הנוער בעיר, שרבים מהם חובבי ספורט הסקייטבורד, להקים סקייט פארק ברמה גבוהה ולאפשר להם ליהנות מהתחביב שלהם. לשמחתי, בשיתוף עם מפעל הפיס, הוקם פרויקט ברמה בינלאומית עם מיטב אנשי המקצוע בתחום, כל זאת למען רווחתם של הספורטאים. בכך הרחבנו את מגוון אפשרויות תרבות של ספורט בעיר כולל ענף מיוחד זה".