החברה הכלכלית באר שבע - האגם
דף הבית >> פארק נחל באר שבע >> האגם

האגם בבאר שבע

באר שבע מקימה אגם בגודל 90 דונם

החלו העבודות להקמת האגם בפארק
נחל באר-שבע-יהיה האגם השני בגודלו  בישראל!
עיריית באר שבע מקימה את האגם השני בגדלו בישראל שישתרע על פני 90 דונם! בפארק נחל באר שבע. זהו האגם השני בגודלו שיהיה בישראל אחרי הכנרת.
מתחם האגם בפארק משתרע על כ 670 דונם בחלקו המזרחי של הפארק סמוך לכביש 40. מתחם זה מתוכנן לכלול חורשות, אתרי פיקניק, שבילי הליכה ושבילי אופניים, מתחמי פנאי ונופש לכל המשפחה על שפת האגם ועוד.
השלב הראשון בפיתוח מתחם אדיר זה ישתרע על 320 דונם ויכלול את שיקום סביבתי של האתר, חפירת גוף המים אשר ישתרע על 90 דונם ופיתוח מרחב פארק הסובב את גוף המים. לביצוע פרויקט אדיר זה בעלות של 20 מליון ש"ח , אשר תוכנן ע"י אדריכל נחמיה ארי, חברו מינהלת הפארק בחברה הכלכלית ועיריית באר שבע, רשות הניקוז שקמה בשור, הקק"ל, המשרד להגנת הסביבה ואירגון JNF  ארה"ב.
גוף מים גדול בסביבה מדברית  יהווה עוגן מרכזי ייחודי לפעילות פנאי ונופש בפארק נחל ב"ש וישרת לא רק את תושבי העיר באר שבע , אלה את תושבי הנגב כולו. בשלבי הפיתוח הבאים יבנה על גדת האגם מתחם למסעדות, גלריות, חנויות ואתר להשכרת סירות.
 
המים למילוי האגם הינם מי קולחין מטוהרים ממכון טהור השפכים של העיר באר שבע. מים המשמשים כבר עתה להשקיית הפארק.
במהלך טקס הנחת אבן הפינה, אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "אני מברך את רוביק דנילוביץ', ראש העיר, על המרץ והאנרגיה בפיתוח העיר ובקידום הפרויקטים הנפלאים האלה. באר-שבע היא עיר של צעירים. ממשלת ישראל שמחה להיות שותפה לפרויקט זה ותמשיך לתמוך ולסייע בקידום העיר והאזור כולו. אין לי ספק כי העתיד הוא כאן."

ראש עיריית באר-שבע, רוביק דנילוביץ', אומר: "מתחם האגם הוא גולת הכותרת בפיתוחו של פארק נחל באר-שבע. מדובר באגם ענק שיהווה אטרקציה לכלל תושבי המטרופולין ומסביבו יוקמו מסעדות, בתי קפה ומיזמים חווייתיים לכל המשפחה. החזון ארוך הטווח שלנו, הוא להזרים מים בערוץ הנחל ממזרח העיר ועד למערבה, כמודל שפותח בערים פיניקס וסן אנטוניו בארצות הברית. מימוש חזון זה יחולל שינוי אדיר ויהפוך את באר-שבע לאחת הערים האטרקטיביות והמתויירות בישראל". 
 
הדמייה של האגם בפארק נחל באר-שבע
תמונה מטקס הנחת אבן הפינה לאגם בפארק נחל באר-שבע,  בהשתתפות ראש הממשלה, השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, יו"ר הקרן הקיימת לישראל